نجات مرد آلزایمری پس از 3 روز سرگردانیمرادی  بیان کرد: پس از تماس تلفنی عصر شنبه با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر لرستان مبنی بر مفقود شدن پدر یکی از خانوارهای ساکن روستای سیدآباد از توابع شهرستان ازنا، نیروهای عملیاتی این جمعیت در حالت آماده باش قرار گرفتند و پس از کسب اطلاعات دقیق از خانواده این فرد، عملیات جست‌و‌جو و نجات برای یافتن فرد گمشده آغاز شد.
چون فرد مفقود شده به بیماری آلزایمر مبتلا بود، کار تیم عملیاتی را با دشواری روبه‌رو کرد.
به همین دلیل با استفاده از پتانسیل اهالی روستا محل سکونت این پیرمرد، افراد در گروه‎های متعددی تا ده‌ها کیلومتر از چهار طرف منطقه مورد نظر را جست‌و‌جو و تجسس قرار دادند.
مرادی افزود: تقریباً نزدیک به سه شبانه روز از خارج شدن این فرد گذشته بود که بیشتر مردم اهالی روستا و همچنین خانواده وی نیز از بازگشت و زنده بودن او قطع امید کرده بودند که خبرهایی مبنی بر رؤیت این پیرمرد در زمین‎های زراعی حوالی روستاهای شهرستان خمین به هلال‎احمر مخابره شد.خوشبختانه این اطلاعات صحیح بود و او در هوایی بسیار سرد و سرگردان در بیابان به‌طور معجزه‌آسا زنده پیدا شد.
دکتر جمشید بیگدلی روانشناس بالینی در خصوص توجه به مراقبت‌های زندگی در کنار سالمندان به خبرنگار  گروه زندگی گفت:
دوران پیری مرحله‌ای از رشد است که در انتظار همه انسانها و به آغوش کشیدن آنها خواهد بود و اگر برای این مرحله از زندگی تمهیداتی در نظر گرفته شود، نه تنها به سختی نخواهد گذشت بلکه یک فرد پیر و کهنسال دوران خوبی را تجربه خواهد کرد. حافظه کوتاه مدت سالمند مبتلا  به آلزایمر ضعیف و در اغلب موارد حافظه بلند مدتش فعال خواهد بود و به همین دلیل وقتی از خانه خارج و مشغول پیاده روی می‌شود نا خود‌آگاه از خود غافل شده و با قرار گرفتن در یک محیط ناشناخته در صمیمیت سیال فضا گم می‌شود. باید با حافظه آنها ارتباط برقرار کرده و مرتب مورد سؤال و جواب قرار داد تا حافظه باقیمانده شان تحلیل نرود.لازم است کارهای در حد توان را به خودشان واگذار کرد.
چنین افرادی گاهی توان بیان مشکلات خود را ندارند به همین دلیل باید مدام حافظه دیداری و شنیداری آنها سنجیده شود. محیط خانه برایشان غنی باشد و با روشن نگه داشتن تلویزیون و یا رادیو مانع از سکوت خانه شد.
همیشه تقویم بزرگی در خانه وجود داشته باشد تا فرد مبتلا به آلزایمر در جریان روز، ماه و سال باشد و البته از او بخواهیم روزی که در‌آن قرار داریم را در تقویم نشان دهد.استفاده از ردیاب بهترین روش برا کسانی هستند که گم میشوند وپیدا کردن ان ها بسیار دشوار هست.
منبع:iran-newspaper.com
 
 
 
 
 
 
 
86072170 - 86072181
ساعت تماس: همه روزه از شنبه تا چهار شنبه 9 تا 17
Info@bagps.ir
تلفن مستقیم : 09389161121
جوابگویی همه روزه حتی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل
سامانه پیامک 10002817
صفحه آپارات گروه مهندسی همگام
گروه مهندسی همگام
ردیاب خودرو ضد آب و گرد و غبار مدل HGM-01 ردیاب خودرو آهنربایی ضد آب و گرد و غبار مدلHGM-03S ردیاب  خودرو آهنربایی ضد آب و گرد و غبار مدلHGM-03K ردیاب کارمندان ، بازاریابان و ویزیتور ها مدل HGM-07 ردیاب ویژه کودکان و دانش آموزان مدل HGM-09 ردیاب ویژه بیماران آلزایمری و سالمندان مدل HGM-07B ردیاب خودرو هوشمند مدل HGM-06E
ویدئو پرژکتور اندرویدی  سه بعدی ، قابل حمل مدل HGM-P3 ردیاب خودرو با قابلیت دیاگ خودرو مدل HGM-230 ردیاب هوشمند با قابلیت شنود مدل HGM-06N ویدئو پروژکتر اندرویدی جیبی مدل HGM-P8 دوربین هوشمند وایرلس جهت مصارف خانگی و اداری مدل HGM-08 پاور بانک Maxco دارای 10400 میلی آمپر ظرفیت مدل HGM-T5 لامپ LED بلوتوثی با قابلیت تغییر رنگ مدل HGM-L4
گروه مهندسی همگام نماینده انحصاری Concox درایران
گروه مهندسی همگام نماینده انحصاری Jimi Electronic درایران
مجوزها
نقشه سایت
آدرس گروه فنی همگام در نقشه
نمونه کارها
concox